Blogi
Smiling face

Margid, mis liigutasid maailma

Osborne Ross disainis UK Royal Maili tellimusel suurepärase loomade llustratsioonidega kirjamarke, mis on löönud disainimaailma kihama.
"Lähteülesanne oli esmalt vägagi avatud, luua midagi sellist, mida ole varem tehtud ning mis kõnetaks lapsi", sõnas Andrew Ross. Ta esitas mitmeid ideid, kuid see konkreetne sai tellija lemmikuks. Erinevates versioonides prooviti ka inimesi, kuid loomad mõjusid ümbrikute servas rippuvate ning üle serva ulatuvatena märksa rohkem omas elemendis olema. Lisaks olid loomad tunduvalt armsamad.

Kui loomade valik oli paigas jäi ainult kindlaks teha tehnilised küsimused, mida kirjamargile on seatud: Kui kaugele alla tohib kirjamark ulatuda, milliseid värvilahendusi kasutada, et kirjade sorteerijatel oleks võimalik hõlpsasti oma tööd teha jne. 

Osborne Ross stuudio on UK Royal Mailiga koos töötanud juba mitmeid aastaid, alustades 2006. aastal National Gallery projektiga. Nii Debbue Osborne kui Andrew Ross on kokku puudunud kirjamarkide disainiga varasemalt, isegi enne kui nad lõid koos ühise disainistuudio - Osborne töötas Pentagrammis Millenium markidega ning Ross vabakutselisena Johnson Banksi all auhinnatud margi projekti Fun Fruit and Veg Stamps kallal.

Allikas: osborneross.com

Jaga artiklit:
A picture of Tom

Artikli autorist

Tom ei ole pelgalt beeži näo ja roosade kõrvadega svg ikoon, ta on märksa rohkem. Oma igapäeva toimetuste juures seisab ta hea kogu meie suhtluse ja infovahetuse eest ning skaudib disainitrendide armutut maastikku.
hello@sviiter.ee